發新話題
打印

Pass X0.2 前級交流篇

引用:
原帖由 cndiyclub 於 2011-6-14 Tue 13:04 發表
新VFD正在测试...请大家稍候.
我的舊控制板有小問題k1不吸,不知道更換新MCU會不會將問題決

TOP

不知道,只知道有一個channel的K1控制線沒有釩號,K2和其他的又正常。現在是找根線導通就算。

TOP

C-hing
For your information
Who need largest size file, pls sent e-mail to  roosterlau@gmail.com (not e-mail bomb)





[ 本帖最後由 rooster 於 2011-6-22 Wed 00:00 編輯 ]
附件: 您所在的用戶組無法下載或查看附件

TOP

引用:
原帖由 marvintai 於 2011-6-21 Tue 23:18 發表


其實X0.2是用哪一隻Airlink 牛?

有無師兄割愛?
I used the block 牛 30V x2 same at P1.7

TOP

引用:
原帖由 amhlee 於 2011-6-20 Mon 08:42 發表
師父教銲野是由最低銲到最高!先銲電源,check 好後再銲其它?就最後銲管....
Total agree

Note : If you wrong install the direction of LED in RCA section, it will damage you 100uf(C15) and  feel the 33K in fever.

TOP

引用:
原帖由 smltommy 於 2011-6-26 Sun 22:28 發表
C16我估都係0.15

我依家面对問題:

1) 電源板上是有10uf貼片,零件上無提供,唔知去邊度賣
2) 電源板上貼片電阻數值無寫
3) 顯示板上貼片電阻數值無寫

有無兄弟知道???
1.華輝
2.10K

TOP

借Purer 相片一用


附件: 您所在的用戶組無法下載或查看附件

TOP

Ching for your reference
DB25 >>DB25


[ 本帖最後由 rooster 於 2011-7-7 Thu 09:55 編輯 ]
附件: 您所在的用戶組無法下載或查看附件

TOP

C-hing
注意
附件: 您所在的用戶組無法下載或查看附件

TOP

恭喜,恭喜!

TOP

引用:
原帖由 cvincent 於 2011-11-20 Sun 17:07 發表
恭喜晒 Eric hing, 好靚仔呀! 我們的0.2有望啦!

版大, 請問老飄發VFD比我們未呀!  好野等埋隻牛牛就可以開工啦!
開住工等啦!  需要幾個星期天才能完成

TOP

多謝 Eric hing不持勞苦的成果,

好靚仔呀! 我們的0.2的成果又增進一步啦!

TOP

Amhlee
上次取 VFD 有冇PCB跟呢?       忘記了

TOP

C-hing
For your reference - DB 25 Control Cable Pin Code (amp. side)

附件: 您所在的用戶組無法下載或查看附件

TOP

C-hing
精神 VS 金銀
附件: 您所在的用戶組無法下載或查看附件

TOP

希望多D兄弟開工啦,可以一齊甚樣摸改研究

1.改10uf 電容
2.改 電源Mini Jung Rergulator

[ 本帖最後由 rooster 於 2012-3-23 Fri 18:34 編輯 ]

TOP

TOP

C-hing
Jumper set gain,
Ssssss is another problem!
Try to adj. the VR (in switch on mode )
Maybe the bad contact of VR inside
引用:
原帖由 chi3?09 於 2012-6-22 Fri 16:28 發表
我換左鐵殼389都有Sssssss...聲, 將jumper short  其餘 兩隻腳 就細聲D,
都唔知到邊到有問題
[ 本帖最後由 rooster 於 2012-6-24 Sun 13:50 編輯 ]

TOP

我想問有邊位C-hing 可以調較上方部位那支100r壓差3.14V? V=IR >>> 3.14V= 100 x 31.4mA


[ 本帖最後由 rooster 於 2013-1-14 Mon 16:36 編輯 ]
附件: 您所在的用戶組無法下載或查看附件

TOP

各位師兄
老X  -  又想攪部新Pass前級,本人當然有興趣啦,不過看個部機,個 IC Volumn +  輸入選擇 + 控制的 Programming相當復習, 有鑒於過往經驗  

X0.2 現有的改動不能長開, 因為本人想長開部前級,大家不宜考慮大幅修改電源供應 :  

可用雙牛加兩份正負穩壓供電板Mosfet Power Supply / Transistor Power Suppy. VFD+控制維持原本的

[ 本帖最後由 rooster 於 2013-1-28 Mon 18:38 編輯 ]

TOP

發新話題